Browar Czarnków - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Browar Czarnków

Piwa regionalne > Browary A-F

Browar w Czarnkowie istniał od 1800 roku. Obecny zakład został wzniesiony na miejscu dawnego zamku Nałęczów-Czarnkowskich. W marcu 2011 roku w wyniku prywatyzacji właścicielem zakładu piwowarskiego w Czarnkowie została spółka Browar Gontyniec Sp. z o.o.

W browarze produkowane są dwa gatunki piwa dolnej fermentacji: jasne i ciemne. Sprzedawane one są pod kilkoma markami w małych pękatych butelkach typu steine.
Zak
ład jest jednym z nielicznych w Polsce, gdzie stosuje się jeszcze wyłącznie dawne metody produkcji i klasyczne urządzenia piwowarskie m.in. otwarte kadzie fermentacyjne, kocioł parowy.
P
iwa warzone są tymi samymi metodami już ponad 100 lat!
W 2006 roku piwo Noteckie z browaru w Czarnkowie zostało wpisane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na polską Listę Produktów Tradycyjnych.


Czarnkowskie, Piwo Ciemne

Piwo o barwie burgunda; obfitej, szybko opadającej, lecz pozostawiającej kożuszek pianie; oraz karmelowym, lekko palonym zapachu z delikatnymi owocowymi nutami. W smaku karmelowe, słodkie, lekko palone, z alkoholowymi nutami i dość mocną goryczką. Umiarkowane wysycenie CO2. Pasteryzowane.

Pojemność: 0,33 l
E
kstrakt: 14,1%
Zawartość alkoholu: 5%

Kamionkowskie Korzenne
Piwo ciemne. Barwa brązowo-ciemnorubinowa; nieduża, nietrwała piana; słodowo-karmelowy zapach z nutami miodu, wanilii, cynamonu i goździków. W smaku słodkie, waniliowe, z delikatną goryczką w tle. Niskie wysycenie CO2. Treściwe.
Pojemność: 0,33 l
E
kstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,6%

Noteckie Jasne

Jasny lager. Połączenie chmielowego i delikatnie słodowego aromatu ze szlachetną, wyważoną goryczką z nutami słodowymi i lekkim akcentem owocowym. Zauważalny jakby piwniczny charakter. Piana przyzwoita, niezbyt trwała. Barwa ciemno-złocista, lekko wpadająca w jasny bursztyn. W zapachu słodowy, trochę słodki, miodowy i owocowy, nieznacznie wyczuwalny alkohol. Smak słodowy z mocno goryczkowym finiszem.
Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt:
12,1%
Zawartość
alkoholu: 5,6%

Noteckie Jasne Niskopasteryzowane
Jasny lager. Wersja Noteckiego Jasnego ze zmodyfikowaną formą utrwalenia. Łagodniejsza obróbka termiczna to bogactwo witamin i minerałów oraz wyjątkowa świeżość i pełnia smaku. Piwo warzone z jasnego słodu jęczmiennego i lubelskiego chmielu. Piękna, klarowna, bursztynowa barwa ze złotymi refleksami. Gęsta piana opada powoli tworząc trwały, biały kożuch. Wyraźny chmielowo-słodowy zapach i pełny, wyborny smak wykończony goryczką z delikatnymi nutami chlebowymi i owocowymi.

Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt:
12,1%
Zawartość
alkoholu: 5,6%

Noteckie Eire Ciemne

Ciemny lager. Dominujące nuty słodowo-karmelowe, a w tle: kawa, owoce i czekolada z wyważoną słodyczą i delikatną chmielową goryczką. Głęboki, brunatno-wiśniowy kolor z iskrzącymi się rubinowymi refleksami. Piwo wytwarzane z unikalnej kompozycji słodów ciemnych i słodu jasnego oraz najwyższej jakości aromatycznego chmielu. Poddawane klasycznej fermentacji w otwartych kadziach podczas prawie dwumiesięcznego leżakowania w niskich temperaturach.
Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt:
14,1%
Zawartość
alkoholu: 5,6%

Odrzut z Eksportu

(Browar Czarnków)
Noteckie piwo jasne.
 Intensywna złota barwa; dość obfita, średnio trwała piana; delikatny słodowo-chmielowy zapach z trawiastą nutą. W smaku chmielowe, dobrze goryczkowe, z trawiastym akcentem i śladową kwaskowatością. Mocne wysycenie CO2. Orzeźwiające.

Pojemność: 0,33 l
E
kstrakt: 12,1%
Zawartość alkoholu: 5%

Walońskie
Piwo ciemne naturalne

Piwo ciemne, klarowne, o barwie burgunda i gęstej pianie. Zapach słodowo-karmelowy, z subtelną owocowością w tle. W smaku słodkawe, słodowo-korzenne, z karmelową nutą i wyczuwalną delikatną goryczką. Pasteryzowane.
Pojemność: 0,33 l

Ekstrakt: 14,1%
Zawarto
ść alkoholu: 5,6%


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego