Browar Lwówek - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Browar Lwówek

Piwa regionalne > Browary G-P

Browar w Lwówku Śląskim istnieje od XIX wieku. W marcu 2009 roku kupił go właściciel Browar Ciechan Sp. z o.o.  Po przeprowadzeniu gruntownego remontu i modernizacji urządzeń browarniczych, browar wznowił produkcję piwa w maju 2010. Właściciel browaru otworzył muzeum piwowarstwa w Lwówku Śląskim W czerwcu 2010 roku z własnych środków powołał małe muzeum, w którym można zobaczyć blisko 400 eksponatów dokumentujących historię lwóweckiego browarnictwa. W specjalnie przygotowanych gablotach znajdują się niepowtarzalne kolekcje butelek i zamknięć z blisko 40 browarów, które działały dawniej na Dolnym Śląsku. Można obejrzeć dawne urządzenia, które służyły do wytwarzania piwa i jego przechowywania. Bardzo cennym eksponatem jest oryginalna lodówka, która służyła do schładzania piwa, datowana na 1905 rok! Dodatkowo można podziwiać kolekcję kufli, etykiet, szyldów i skrzynek. Cennym eksponatem jest beczka ze stali nierdzewnej pochodząca z 1935 roku - specjalnie wyprodukowana dla lwóweckiego browaru Hohberg przez fabrykę Kruppa. Zwiedzanie połączone jest z wycieczkami po browarze.


 
 
 
 
 
 

Darłowiak

Niepasteryzowane delikatne piwo o typowej goryczce charakterystycznej dla lwówieckiego browaru. Darłowiak jest typowo letnim piwem, w gorący upalny dzień dobrze schłodzone przyjemnie orzeźwia. Kolor, piana, zapach, smak i wysycenie bardzo zbliżone do Wrocławskiego. Darłowiak powstał jako zapowiedź nowej marki piwa, która będzie produkowana i rozlewana w mającym powstać browarze w nadmorskim Darłowie. Według właściciela browaru jest to najlepsze letnie piwo plażowe, jakie będzie dostępne w Darłowie i nie tylko, bo planuje zawojować nim całe Pomorze. Darłowiak już obecnie cieszy się wielką popularnością wśród kupujących
Sk
ład: woda, słód jęczmienny, chmiel.
Ekstrakt: 10%
Zawarto
ść alkoholu: 4,2%


Koźlik
Ciemne mocne piwo dolnej fermentacji. W zapachu czuć intensywny zapach ciemnych słodów, niemalże wytrawny, palony. Piwo od momentu nalania pozostawia pianę na ściankach, także w trakcie konsumpcji smak jeszcze długo miło oblepia podniebienie. Wyraźne, z charakterem, z nutą karmelową i kawową w tle. Zapach: Intensywny zapach ciemnych słodów, wytrawny, palony, w tle wyczuwalne nuty karmelowe i kawowe. W smaku Wyczuwalne ciemne słody i wyraźna palona goryczka, wytrawne. Miło oblepia podniebienie, z charakterem.
Gatunek: Lager - ciemne mocne, dolna fermentacja, pasteryzowane.
Kolor: Czarny, niemal nieprzeźroczysty, pod światło ciemnowiśniowy.
Ekstrakt: 14,1%
Zawartość alkoholu: do 6,2%

Lwówek Belg
Lwówek Belg to szlachetne Belgijskie Pale Ale, idealnie zrównoważona goryczka ze słodowością. W smaku delikatnie wyczuwalne akcenty słodowe oraz lekki karmel, goryczka miło pobudza podniebienie. Dopracowane piwo godnie reprezentujące zachodni styl. Zapach: Na pierwszym planie wyczuwalna słodka owocowa woń, w tyle delikatne aromaty chmielu. Smak: Idealnie zrównoważona ze słodem goryczka. W tle wyczuwalne akcenty owocowe oraz lekki karmel. Goryczka miła dla podniebienia, przyjemnie pobudzająca kubki smakowe.
Gatunek: Belgijskie Pale Ale, górna fermentacja,  pasteryzowane.
Kolor: Miedziany, klarowny, ciemnobursztynowy, herbaciany, lekko opalizujący.
Ekstrakt: 13%
Zawartość alkoholu: 5%

Lwówek Książęcy
Jasne pełne piwo, klasyczny lager. Złociste o chmielowym, orzeźwiającym smaku z delikatną goryczką. Tradycyjna receptura dostarcza niezwykłych wrażeń poznawczych prawdziwego piwa. Obowiązkowa pozycja dla każdego smakosza piw. Piwo wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zapach: Delikatny i przyjemny, zachęcający do konsumpcji zapach chmielu. Smak: Wyraźnie odczuwalny i orzeźwiający chmiel z nutką słodowości.
Gatunek: Lager - jasne pełne, dolna fermentacja, niepasteryzowane, nieutrwalone.
Kolor: Złocisty, jasny, słomkowy.
Ekstrakt: 12,1%
Zawartość alkoholu: 5,4%

Lwówek Malinowe
Malinowe jest stworzone dla wszystkich, którym goryczka chmielowa w jasnym pełnym piwie nie do końca odpowiada. Świetna propozycja do spożycia na świeżym powietrzu. Deserowy charakter tego trunku może spodobać się nie tylko płci pięknej. Orzeźwiające i lekkie przypadnie do gustu podczas rozmów i spotkań towarzyskich. Zapach: Bardzo przyjemna świeża woń malin bez sztucznych aromatów. Smak: Wyraźnie naturalny smak malin przy jednoczesnym delikatnym akcencie goryczki chmielowej. Piwo dopracowane i wyważone pod względem słodyczy.
Gatunek: Piwo jasne lekkie smakowe, dolna fermentacja, pasteryzowane.
Kolor: Malinowy.
Ekstrakt: 12%
Zawartość alkoholu: do 4%

Lwówek Ratuszowy
Jasne piwo nieutrwalone o klarownym, szczerozłotym kolorze. Piwo zawierające 6,2% alkoholu jest świetnym trunkiem dla osób, które cenią bardzo przyjemny słodowy aromat i lekko słodkawy smak oraz praktycznie niewyczuwalną zawartość alkoholu. Idealna propozycja na konsumpcję w trakcie spotkań ze znajomymi lub podczas imprezy. Zapach: Wyraźnie słodowy z delikatną nutą chmielu i lekko wyczuwalną goryczką. Smak: Wyczuwalny słód, przeplatany aromatyczną goryczką miło harmonizującą całość.
Gatunek: Lager - jasne mocne, dolna fermentacja, niepasteryzowane, nieutrwalane.
Kolor: Złocisty, klarowny, ciemno- słomkowy.
Ekstrakt: 13,8%
Zawartość alkoholu: 6,2%

Lwówek Wiedeński
Lager wiedeński warzony na cześć Husarskiego zwycięstwa. Szlachetny kolor bursztynu z miedzianym połyskiem, cieszy oko przez cały czas konsumpcji. Całość starannie zbalansowana, w zapachu rżnorodne fantazyjne aromaty. Zapach: Intensywny, świeży i z charakterem. Słodowo-owocowy z lekkimi akcentami karmelowo-orzechowymi oraz kwiatowymi. Smak: Całość dobrze zbalansowana, początkowo dominujący słód przechodzi w trakcie konsumpcji na dalszy plan ustępując przyjemnej chmielowej goryczce.
Gatunek: Lager wiedeński - półciemne pełne, dolna fermentacja, pasteryzowane.
Kolor: Bursztynowo-herbaciany z miedzianym połyskiem.
Ekstrakt: 13%
Zawartość alkoholu: do 5,7%

Lwówek Wrocławskie
Piwo typu Pils, idealne na co dzień. Lekka i przyjemna propozycja, bardzo orzeźwiająca z przyjemną, aczkolwiek nie za bardzo intensywną goryczką. W zapachu wyraźnie słodowe, w smaku natomiast dominuje chmiel. Idealne na lato, chociaż sprawdzi się o każdej porze roku. Zapach: Przyjemnie wyczuwalny słód z delikatną nutą chmielu w tle. Smak: Wyraźnie wyczuwalny chmiel z nutką słodowości oraz długą, a zarazem delikatną orzeźwiającą goryczką.
Gatunek: Pils, jasne lekkie, dolna fermentacja, pasteryzowane.
Kolor: Złoty, klarowny, ciemno-słomkowy.
Ekstrakt: 10%
Zawartość alkoholu: do 4,2%

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego