Browar Witnica - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Browar Witnica

Piwa regionalne > Browary R-Z
 
Browar regionalny w Witnicy istnieje od ponad 160 lat. Należy do grupy małych browarów produkujących poniżej 70 000 hl piwa w ciągu roku. Biorąc pod uwagę chlubne tradycje piwowarskie na ziemi lubuskiej, trudno uwierzyć, że Browar Witnica jest jedynym producentem tego trunku w województwie. Naturalnymi konsumentami piwa z Witnicy są mieszkańcy woj. lubuskiego, jednak rynki zbytu browaru wykraczają daleko poza granice województwa, a nawet kraju - od ponad 10 lat browar eksportuje piwo do USA, Niemiec, Austrii i Szwecji.

Browar Witnica jako pierwszy w Polsce zaczął warzyć piwo kąpielowe.

Piwo było również degustowane i okazało się całkiem niezłe ;D


Black Boss Porter
Porter bałtycki o czarnej barwie z rubinowymi refleksami, klarowny. Brązowa, szybko opadająca piana. W zapachu karmelowe, wyraźnie palone, z lekkim kawowym akcentem. Smak gładki, zrównoważony, palono-karmelowy; z owocowymi, śliwkowymi, rodzynkowymi i subtelnie czekoladowymi nutami. Alkohol niewyczuwalny.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 18,1%
Zawartość alkoholu: 8,5%

 
 

Celtyckie Lubuskie

Piwo ciemne z browaru Witnica, w małych butelkach typu bączek. Ciemnobrązowo-wiśniowa barwa, średnio trwała beżowa piana. W zapachu mocno karmelowe, z nutami kawy, czekolady i coli. Smak zdecydowanie słodki, z gorzkawym palonym akcentem i kawową nutą. Piwo treściwe. Pasteryzowane.
Pojemność: 0,33 l (butelka)
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,5%Lubusz

Nowe piwo jasne browaru Witnica w małych butelkach typu bączek. Od starego "Lubusza" różni się szatą graficzną, etykietą oraz zawartością alkoholu: 5% a nie 4,2%. Piwo o złotej barwie, mocnym wysyceniu, niedużej, szybko znikającej pianie oraz przyjemnym, rześkim, chmielowym zapachu. W smaku słodowe, z wyczuwalną goryczką. Pasteryzowane.
Pojemność: 0,33 l (butelka)
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5%


Lubusz

Jasny lager. Piwo o smaku słodowo-chmielowym (z dominującym słodem), zakończone przyjemną i wyraźną (rzadką w polskich piwach) goryczką. Wszystko to przy dość niskim ekstrakcie. Treściwe i mocno zbudowane mimo niewielkiej zawartości alkoholu. Zapach zdecydowanie chmielowy, niezbyt wysoka, średnio trwała piana. Średnie wysycenie dwutlenkiem węgla. Zaskakująco dobre, lekkie piwo, idealne na upalne dni.

Pasteryzowane.
Ekstrakt: 9%
Zawartość alkoholu: 4,2%

Lubuskie Czekoladowe
Czekoladowy lager o ciemnobrązowej barwie. Przyjemny zapach gorzkiej czekolady, lekko słodki, z akcentami karmelu, kawy, suszonych śliwek. W smaku nieprzesłodzony, przypominający czekoladę deserową; na finiszu wytrawny, palony, z chmielową goryczką i aromatem kakao. Piana brązowawa, niewysoka, nietrwała. Średnie wysycenie dwutlenkiem węgla. Piwo smakowe dobrze pasujące do deserów. Niepasteryzowane.
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%


Lubuskie Miodowe ciemne

Niepasteryzowane piwo ciemne. Barwa ciemnowiśniowa, niezbyt obfita i niezbyt trwała piana. Delikatny miodowo-karmelowy zapach. W smaku miodowo-palono-karmelowe, nie przesłodzone.
Średnie wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%Lubuskie Miodowe jasne

Niepasteryzowane piwo jasne. Barwa jasnozłota, niewielka i nietrwała piana. Wyrazisty miodowy zapach ze słodowym tłem i karmelową nutą. W smaku słodkie, miodowe, ze słodowymi i karmelowymi nutami oraz chmielową goryczką na finiszu. Średnie wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%

Lubuskie Jagodowe
Piwo aromatyzowane o smaku jagodowym, z naturalnych składników, wytwarzane
na bazie niepasteryzowanego lagera. Barwa zbliżona do rozgniecionych jagoód - ciemno wiśniowa, mocno opalizująca. Piana średnio obfita, średnio trwała, o różowo-jagodowym kolorze. Zapach intensywnie jagodowy, lekko słodki, ze słodowym tłem. Smak jagodowo-owocowy, delikatnie słodki, na słodowym tle, z niezbyt wyraźną goryczką. Piwo smaczne, bez przesadnej "ulepkowatości".
Niepasteryzowane.
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%


Lubuskie Jasne
Jasne pełne piwo naturalne, niekonserwowane chemicznie ani termicznie, zawierające nienaruszony zasób witamin i mikroelementów.
Jeden z lepszych mocnych lagerów. Piwo mocno nachmielone, treściwe, gęste w ustach, słodowe z akcentami lekko maślanymi i wyrazistą aromatyczną goryczką. W zapachu chmiel ze słodowością. Ładna, szybko znikająca piana.
Niepasteryzowane.
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 6,1%

Lubuskie Zielone
Piwo specjalne o oryginalnej zielonej barwie, zawierające słód jęczmienny, barwnik naturalny, witaminy i mikroelementy (brak pasteryzacji). W smaku słodowo-chmielowe, raczej słodkie, z lekką nutą goryczki. Delikatna, szybko opadająca piana o zielonkawym odcieniu. Mocne nasycenie. Całkiem sympatyczne piwo smakowe.
Niepasteryzowane.
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%


Witnicki Porter Lubuskie
porter bałtycki
Piwo ciemne pasteryzowane. Barwa p
rawie czarna, puszysta piana oraz intensywny słodowo-kawowo-karmelowo-palony zapach. Smak łagodny, wyważony, słodowy, lecz nie za słodki, z palono-kawowym tłem, gorzki. Przyjemny, delikatnie wytrawny finisz.

Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 18,1%
Zawartość alkoholu: 8,5%

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego