Browar Łomża - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Browar Łomża

Piwa regionalne > Browary G-P
 
 

Łomżyński browar produkuje piwo od 1968 roku. Zbudowany w czasach gdy jakość wody (w tym wypadku głębinowej) miała dla produkcji piwa duże znaczenie. Od początku piwo Wyborowe było jedną z głównych marek zakładu. Od 1980 roku na etykiecie pojawiła się tańcząca kurpiowska para. I chociaż stroje ludowe są także na piwie z Żywca, to tylko łomżyńska butelka otrzymała przydomek "laleczki". Prowadziło to do zabawnych nieporozumień - szczególnie z mieszkańcami południowej i zachodniej Polski. Żartobliwe określenie butelki Browar wykorzystał w poprzedniej kampanii reklamowej pod hasłem: Mężczyźni wolą "laleczki".
Obecne hasło kampanii reklamowej brzmi: Łomża. Mały browar z dużym piwem. Ten "mały" browar warzy 1 000 000 hektolitrów piwa rocznie. :)

 

Łomża Export

Lager o ciemno-słomkowej barwie. Zapach lekko chmielowy. W smaku chmielowo-słodowe z silnie wyczuwalną goryczką i delikatnym kwaskiem. Piana średnio-wysoka, niezbyt trwała. Mocne wysycenie. Dobrze gasi pragnienie. Pasteryzowane.

Pojemność: 0,5 i 0,33 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,7%

Łomża Wyborowe

Piwo jasne pełne o klasycznym słomkowym kolorze. W zapachu lekko chmielowe ze słodowymi nutami. W smaku chmielowo-słodowe z przyjemną goryczką. Piana obfita, nietrwała. Wysycenie średnie, nie drażniące. Bardzo smaczne piwo. Pasteryzowane.

Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 6%

Łomża Mocne
Piwo jasne mocne. Klarowne o bursztynowej barwie. Zapach słodowo-chmielowy z lekką nutą alkoholu. W smaku dość treściwe, delikatnie słodkawe z nutami słodu i chmielu. Alkohol praktycznie niewyczuwalny. Goryczka przyjemna, dość mocna i trwała. Piana spora, niezbyt trwała. Średnio nasycone. Solidne, smaczne piwo. Pasteryzowane.
Pojemność: 0,5 i 0,33 l
Ekstrakt: brak danych
Zawartość alkoholu: 7%

Łomża Niepasteryzowane
Piwo jasne. Słomkowa barwa. Zapach delikatny, chmielowy ze słodowym akcentem. W smaku słodowe, z nutami chlebowości i lekkiego kwasku. Przyjemna goryczka: mocna, solidna i trwała. Piana niezbyt obfita, szybko opadająca. Wysycenie średnie.
Niepasteryzowane.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 6%

Łomża Export Niefiltrowane

Piwo jasne, z serii Łomża Export. Pasteryzowane, ale "naturalnie mętne" niefiltrowane, o lekko pomarańczowej, mętnej barwie. Lekki, drożdżowy zapach. W smaku słodowe z nutami drożdżowymi, kwaskowymi i goryczkowymi akcentami oraz delikatnym chmielowym finiszem. Dość treściwe. Spora, trwała piana. Średnie wysycenie.

Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,7%


Łomża Pszeniczne
Hefe-Weizen, niefiltrowane piwo pszeniczne. Barwa złota, mętna. Olbrzymia, niezbyt trwała piana. Zapach cytrusowo-goździkowy z bananową nutą. W smaku kwaskowo-wytrawne z nutami drożdży i goździków oraz lekką goryczką. Średnio wysycone CO2.
Pojemność: 0,5 l
E
kstrakt: b/d
Zawartość
alkoholu: 5,7%

Łomża Export Miodowe

Piwo jasne z miodem. Klarowne, o złotej barwie. W zapachu kwiatowo-miodowe. W smaku dominuje miodowość i słód z nutą chlebowości oraz delikatnie goryczkowym finiszem. Lekko wyczuwalny alkohol. Wysoka, trwała piana. Dobre wysycenie.

Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,7%

Łomża Podkapslowe
Piwo jasne, niepasteryzowane, niefiltrowane, refermentowane (dojrzewające w butelce). Piwo można pić na dwa sposoby: mętne (po zmieszaniu z osadem drożdżowym), lub niemieszane (lekkie i orzeźwiające).
Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 6%

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego