inne browary regionalne - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

inne browary regionalne

Piwa regionalne
 
 

Ortodox Stout (AleBrowar)
Piwo w stylu stout, górnej fermentacji, o czarnej, nieprzezroczystej barwie. Piana obfita, w kolorze kawy z mlekiem, dość trwała. W zapachu nuty czekoladowe i palonych słodów, żywica i cytrusy. Smak przyjemny, bardzo gładki, czuć cytrusy i żywicę, lekką paloność i gorzką czekoladę. Duże wysycenie CO2. Piwo świetnie pijalne, sesyjne.
Skład: woda, słód, chmiel, drożdże.
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,6%

 
 

Gniewosz na miodzie akacjowym  (Browar Gontyniec)

Piwo ciemne pasteryzowane. Klarowne, o barwie ciemnego burgunda. Nieduża, średnio trwała piana. Przyjemny miodowy zapach. Smak słodki, miodowy, ze słodowymi i karmelowymi nutami oraz delikatną chmielową goryczką.
Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt:
14,1%
Zawartość
alkoholu: 5,6%
 
 

Bojan Black IPA  (Browar Wielkopolski w Bojanowie)
Piwo w stylu India Pale Ale, pasteryzowane. Bursztynowo-miedziana, opalizująca barwa. Niska i nietrwała piana. Niezbyt intensywny, karmelowo-owocowy zapach z trawiastymi i ziołowymi nutami. W smaku słodowe, z karmelowymi i owocowymi nutami oraz dość wyraźną i długą goryczką.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 14%
Zawartość alkoholu: 6%


Bojan Wielkopolskie  
(Browar Wielkopolski w Bojanowie)
Piwo jasne pełne typu lager, pasteryzowane. Złocista barwa. Średnio obfita, nietrwała piana. Słodowo-owocowy zapach. W smaku słodowe, z owocową nutą oraz krótką, lecz wyraźną goryczką.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 12,1%
Zawartość alkoholu: 5%


Bojan Toporek
(Browar Bojanowo)
Lager o złotej, lekko mętnej barwie. Piana niezbyt obfita, szybko opadająca. Słodowy zapach, w tle delikatne nuty chmielowe (głównie cytrusowe i żywiczne). W smaku wyraźnie słodowy z chmielowymi nutami i delikatną goryczką na finiszu. Pasteryzowane.
Ekstrakt: 14%
Zawartość alkoholu: 6%


 
 

Brackie Mastne
(
Bracki Browar Zamkowy)
Piwo jasne, górna fermentacja, pasteryzowane. Barwa ciemnobursztynowa, obfita piana, niezbyt trwała. Przyjemny karmelowy zapach z owocowymi nutami. W smaku udana kompozycja chmielowości, karmelowości i owocowości.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 13%
Zawartość alkoholu: 5,8%

 
 
 

Naturalne
(Browar Gościszewo)
Piwo jasne, niepasteryzowane i niefiltrowane. Złota barwa, mętna. Obfita i trwała piana.
Słodowy z
apach z nutami chleba, słonecznika i piwnicy. W smaku słodowo-chlebowe,
z
piwnicznymi i słonecznikowymi nutami, akcentami słodyczy i kwasku oraz wyraźną,
delikatnie drożdżową goryczką na finiszu. Treściwe.
Mocne w
ysycenie CO2.
Ekstrakt: 12,5%
Zawartość alkoholu: 5,5%

Pils Single Hop: Hallertauer Mittelfruh
(Browar Gościszewo)
Pils chmielony chmielem odmiany Hallertauer Mittelfruh, nadającym piwu zbalansowane nuty ziołowe, kwiatowe i owocowe. Barwa złoto-bursztynowa. Niska piana. Chmielowo-ziołowy zapach z cytrusową nutą. W smaku chmielowe, z wyrazistą, ale nieprzesadzoną goryczką, lekką nutą cytrusową i ziołowym finiszem. Średnie wysycenie CO2. Pasteryzowane. IBU 37.
Ekstrakt: 11,6%
Zawartość alkoholu: 4,5%

Rycerz
(Browar Gościszewo)

Piwo jasne pełne, pasteryzowane.
Złota barwa, klarowna. Piana średnio obfita. Chmielowo-słodowy zapach. W smaku słodowe, bez wyraźnej goryczki, nisko wysycone.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 12,5%
Zawartość alkoholu: 6%


 
 
 

Pedritos  (Browar Jabłonowo)
Mocne piwo o smaku tequili. Bursztynowa barwa, lekko mętna. W zapachu: słodowe z kwaskową nutą cytrynowo-jabłkową. Smak kwaskowato-słodki,
z gorzkawym tonikowym akcentem. Piana średnio obfita, szybko opadająca.
Dobre wysycenie. Piwo orzeźwiająco-rozgrzewające. Może uderzyć do głowy.
Pasteryzowane.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 7,2%

Mocne Eksportowe  (Browar Jabłonowo)
Piwo jasne mocne, o bursztynowej barwie. Piana niezbyt duża i nietrwała. W zapachu słodowe, z nutami karmelowymi i chmielowym akcentem. Mimo iż jest to piwo mocne, zachowało wszystkie zalety piwa typu pilzneńskiego - jasną barwę, wysokie nasycenie dwutlenkiem węgla i rześkość smaku, przyjemnie słodowego, z nutami palonego słodu i karmelu oraz średnio intensywną narastającą ziołowo-chmielową goryczką. Alkohol wyczuwalny tylko minimalnie. Smaczne, dość delikatne piwo.
Pasteryzowane.
Pojemność: 0,5 l  (butelka, puszka)
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 7,2%

 
 

Jagiełło Lager
(Browar Jagiełło)
Piwo jasne. Jasnozłota barwa i obfita, średniotrwała piana. Słodowy zapach z chlebowymi i biszkoptowymi nutami. W smaku delikatne, wytrawno-słodowe z kwaskowym akcentem i wyraźną, ziołową goryczką oraz lekko gorzkawym, nieco ściągającym finiszem. Mocne wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,8%

Jagiełło Premium Pils
(
Browar Jagiełło)
Piwo jasne o złotej barwie i obfitej, trwałej pianie. Delikatny, słodowy zapach z chmielowymi, chlebowymi i biszkoptowymi nutami. W smaku słodowe z kwaskowym akcentem i lekką goryczką. Mocne wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,1%

 

Magnus  (Browar Jagiełło)
Piwo ciemne, warzone z 5 gatunków słodu. Zapach słodowo-karmelowy, lekko słodki, lekko palony. W smaku słodowe, lekko goryczkowe, karmelowe, lekko palone, na początku troszkę ciężkie, na finiszu zdumiewająco lekkie, z nutami czekolady. Alkohol niewyczuwalny. Walory smakowe są wyśmienite. Treściwe. Wysoka i gęsta piana. Niskie wysycenie CO2. Pasteryzowane.

Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt:
14,2%

Zawartość alkoholu: 6%

Magnus Królewski
(Jagiełło)
Piwo ciemne warzone z czterech gatunków słodu, podwójnie chmielone. Ciemnobursztynowa barwa i wysoka, nietrwała piana. Słodowo-karmelowy zapach. W smaku karmelowe, bez słodyczy, z lekką goryczką. Alkohol niewyczuwalny. Średnie wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 6%

 

Magnus Czekoladowy  (Browar Jagiełło)
Piwo ciemne, warzone z 4 gatunków słodu. Zapach słodki, kakaowo-czekoladowy
z delikatną drożdżową nutą. W smaku czekoladowy (czekolada raczej deserowa niż mleczna), nieprzesadnie słodki. Alkohol niewyczuwalny. Piwo smaczne, lekko treściwe. Niezbyt obfita, średnio trwała piana. Umiarkowane wysycenie CO2. Pasteryzowane.

Pojemność: 0,33 l
Ekstrakt:
14,2%

Zawartość alkoholu: 6%

 
 

Olbracht – Pils
(Browar Staromiejski Jan Olbracht)
Piwo jasne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Barwa ciemnozłota, mętna. Obfita, powoli opadająca piana. Słodowy zapach z chmielowymi, cytrusowymi i drozdżowymi nutami. W smaku słodowe, z wyraźną goryczką. Dobre wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.

Zawartość alkoholu: 5,2%

 
 

Kujawskie jasne
(Browar Krajan)
Piwo jasne pasteryzowane. Barwa jasnozłota; wysoka i nietrwała piana.
Delikatny słodowy zapach z chmielową nutą.
W smaku słodowe z owocową nutą i lekką goryczką.
Umiarkowane wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 14,1%
Zawartość alkoholu: 6%

 

Irlandzkie ciemne
(Browar Krajan)
Piwo ciemne, pasteryzowane. Brunatna barwa; dość obfita i nietrwała piana. Karmelowo-słodowy zapach z nutą suszonych owoców. W smaku palono-słodkie z nutami rodzynek, krówek i kawy zbożowej oraz subtelną goryczką. Niskike wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 14%
Zawartość alkoholu: 6%

 

Irlandzkie jasne
(Browar Krajan)
Piwo jasne pełne, pasteryzowane. Barwa ciemnonozłota; wysoka i niezbyt trwała piana. Słodowy zapach z nutą karmelu. W smaku słodowe z lekką goryczką. Umiarkowane wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 14,1%
Zawartość alkoholu: 6%

 
 
 

Porter Łódzki (Browary Łódzkie)

Ciemne piwo, tradycyjnie warzone. Trudno dostępny Porter Łódzki ma opinię najlepszego porteru bałtyckiego. W smaku: bardzo wysokie wysycenie, potężna treściwość i przyjemna wytrawność. Standardowe cechy porteru bałtyckiego: głęboka, treściwa słodowość, przyjemne alkoholowe ciepło, odrobina owoców śliwek i rodzynek. W zapachu: gorzka czekolada, kawa, porto, suszona śliwka. Pasteryzowane.

Pojemność: 0,5 l
Extrakt: 22%
Zawartość alkoholu: 9,5%

 
 
 

Mnich
(Browar Pilsweizer w Grybowie)
Piwo jasne, pasteryzowane. Bursztynowa barwa i niewysoka, dość trwała piana. Zapach delikatny, słodowy. W smaku słodowe z kwaskowym akcentem i bardzo lekką goryczką. Średnie wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 10%
Zawartość alkoholu: 4,7%

 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego