Italia - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Italia

Wina
 

Albana
Albana di Romagna 2011 D.O.C.G.
Campo del Sole
Włoskie wino gronowe, białe, wytrawne. Wytwarzane z winogron szczepu Albana. Wino o słomkowej barwie i świeżym, owocowym aromacie. W smaku delikatne, orzeźwiające, pełne, eleganckie, dobrze zbalansowane, z wyczuwalną nutą białych owoców. Polecane jako aperitif, do delikatnych przystawek, ryb, białego mięsa oraz delikatnych serów.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 13%


Dinari Del Duca
Grillo 2008 Sicilia I.G.T.

Duca di Castelmonte
Włoskie
wino gronowe, białe wytrawne, wytwarzane z winogron szczepu Grillo uprawianych na północno-zachodniej Sycylii. Wino o jasnej żółtej barwie oraz kwiatowym bukiecie z nutami cytrusów, owoców egzotycznych i wanilii. Harmonijne i obfite w smaku. Idealne do zup rybnych, dań warzywnych i musów. Podawać dobrze schłodzone.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 13%


Dinari Del Duca
Syrah 2006 Sicilia I.G.T.

Duca di Castelmonte
Włoskie c
zerwone wino wytrawne, wytwarzane w 100% z odmiany Syrah pochodzącej ze starych plantacji o bardzo ograniczonej wielkości produkcji. Długa maceracja i dojrzewanie w beczkach dębowych powodują, że jest intensywne i harmonijne w ustach. Bogaty bukiet, doskonała kwasowość, eleganckie miękkie tony przypraw i nuty jeżyn. Idealny do dań mięsnych, pieczeni i dziczyzny.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 14%


Fragolino Rosso
Perlino
Włoskie czerwone półsłodkie
wino mu
sujące
o
aromacie i smaku świeżych
truskawek, malin i poziomek.
Lekkie i orzeźwiające.
Idealne
jako aperitiff
oraz
do deserów.
Pojemność: 0,75%
Zawartość alkoholu: 7,5%


Incontri 2003
Valtellina Superiore D.O.C.G.
Włoskie wino czerwone wytrawne, z winnicy położonej 400-600m n.p.m., leżakowane 12 m-cy w dębowych beczkach oraz 6 m-cy w butelkach. Wino o rubinowej barwie i intensywnym bukiecie: wyczuwalny dżem, jagody i przyprawy korzenne. W smaku bardzo aromatyczne, owocowe i doskonale  zrównoważone. Polecane do pieczeni oraz dziczyzny.
Temperatura serwowania: 16
-18 °C. Szczepy: 95% Chiavennasco Nebbiolo, 5% odmiany lokalne.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 12,5%


Lambrusco
Rosso Emilia IGP
Chiarli
Włoskie wino czerwone słodkie,
lekko musujące (Frizzante),
wytwarzane z winogron szczepu Lambrusco.
C
zerwono-rubinowa barwa, owocowy bukiet
z lekką kwiatową nutą. W smaku orzeźwiające,
słodkie
, owocowe i świeże.
Idealne do pizzy i makaronów.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 7,5%


Marsala Vergine Soleras
V.L.Q.P.R.D.
Cantine Pellegrino

Włoskie wino wytrawne, starzone 5 lat w dębowych beczkach o
bursztynowej barwie ze złotymi refleksami. Aromat intensywny, korzenny, z nutą suszonych fig. Na podniebieniu suche, harmonijne, z bardzo trwałym wykończeniem. Polecane z ciastem, suszonymi owocami oraz z serami pleśniowymi.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 19%


Masua Di Jago
Valpolicella D.O.C. Classico Superiore
Recchia
Włoskie wino gronowe, czerwone, wytrawne. Jasnorubinowa barwa z fioletowymi refleksami. Elegancki, owocowy i delikatny bukiet.
Wino o dobrej strukturze, przyjemnie owocowym, okrągłym i zrównoważonym smaku. Polecane do makaronów, pieczeni oraz dań z białego i czerwonego mięsa.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 13,5%


Primitivo di Manduria 2009
Dezzani
Włoskie wino czerwone wytrawne, produkowane w miejscowości Manduria, z winogron szczepu Primitivo, którym wino zawdzięcza swoją nazwę. Potężne czerwone wino o przyjemnie łagodnym i harmonijnym smaku. Wysokie wymagania dotyczące win z Mandurii czyni je znacznie lepszymi niż wina z Primitivo pochodzące z innych regionów. Manduria jest synonimem wysokiej jakości.
Pojemność: 0,75 l
Zawartość alkoholu: 14%


Tripudium
Sicilia - Vendemmia 2004
Włoskie wino czerwone z winogron szczepów Syrah, Cabernet Sauvignon i Nero d'Avola. Starzone przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Intensywnie rubinowa barwa, zrównoważony bukiet złożony z dojrzałych czerwonych owoców z nutami przypraw i drewna. W smaku przyjemne, owocowe, z miękkimi taninami. Polecane do ryb i serów.
Pojemność: 0,75 l

Zawartość alkoholu: 14% 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego