Piwa niemieckie - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Piwa niemieckie

Piwa zagraniczne 
 
 
 
 
 
 

Beck's
Piwo jasne o delikatnym chmielowym zapachu.
W smaku orzeźwiający, lekki, przyjemnie goryczkowaty. Piana niezbyt obfita, nietrwała. Średnie wysycenie CO2.
Pasteryzowane.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 11%
Zawartość alkoholu: 5%

Berliner Kindl

Jubiläums Pilsener Premium
K
lasyczne piwo klasy premium, o jasno-słomkowej barwie, z wysoką pianą. W zapachu wyczuwalne nuty drożdżowo-chlebowe, słód i lekki chmiel. W smaku dominuje słód, na drugim planie chmiel i nuty cytrusowe. Łagodniejsze niż klasyczne czeskie pilsnery. Berliner Kindl Jubiläums Pilsener Premium zostało pierwszy raz uwarzone w roku 1987, na obchody 750-lecia miasta Berlin. Piwo cieszyło się takim powodzeniem, że weszło na stałe do oferty browaru.
E
kstrakt: 11,7%
Zawartość alkoholu: 5,1%


Bergquell Pilsner
(
Browar Bergquell / Löbau)
Niemiecki pils. Obfita piana, dość trwała. Przyjemny słodowo-chmielowy zapach. W smaku lekka słodowa słodycz, intensywna chmielowość, wyraźna goryczka na finiszu. Dobrze wysycone CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,9%

 

Dunkler Bock
(Browar Gessner)
Niemiecki ciemny koźlak. Ciemnobrązowa barwa; średnio obfita, kremowa i dość trwała piana. Słodowo-karmelowy zapach z owocowym akcentem. W smaku słodowo-karmelowe z rodzynkowymi, kawowymi i orzechowymi nutami oraz lekką podpalaną goryczką. Rozgrzewające, lecz alkohol niewyczuwalny. Wysycenie CO2 umiarkowane. Temperatura podawania: 10 - 16°C.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 16,3%
Zawartość alkoholu: 6,8%


Erdinger Weissbier
Klasyczne piwo pszeniczne o złotej barwie. Niefiltrowane. W zapachu aromat przypraw znutami bananowymi i pszenicznymi. Smak lekko słodki, słodowym z delikatną chmielową goryczką, wyraźnymi bananowym i owocowymi nutami. Piwo lekkie i orzeźwiające. Mocno wysycone. Ładna, duża piana.
Pasteryzowane.
Extrakt: 12,6%
Zawartość alkoholu: 5,3%

Erdbeer Porter
(Bergquell Brauerei Löbau)

Niemiecki porter truskawkowy, składający się z 95% piwa Porter oraz 5% syropu truskawkowego. Klarowne piwo o ciemnowiśniowej barwie, ze średnio obfitą, nietrwałą pianą i truskawkowym zapachu. W smaku słodkie, truskawkowe, z kwaskową nutą, bez wyczuwalnej goryczki. Średnie wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%

Franziskaner Weissbier Naturtrüb
Piwo pszeniczne jasne - niefiltrowane.
Klasyczne piwo pszeniczne, średnio mętne, mocno wysycone, z obfitą pianą. Typowy dla tego stylu zapach bananowo-goździkowo-drożdżowy. W smaku lekko kwaskowe i wyraźnie orzeźwiające. Wyczuwalne posmaki bananowe, goździkowe i delikatnie drożdżowe. Doskonale zbalansowane.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 11,8%
Zawartość alkoholu: 5%


Jever Pilsener
(Friesisches Brauhaus)
Wzorcowy niemiecki pilzner.
Jasnozłota barwa, obfita i trwała piana.
Lekki i orzeźwiający, intensywnie chmielowy,
ziołowo-żywiczny zapach.
W smaku wytrawny, chmielowo-ziołowy,
z mocną i długotrwałą żywiczną goryczką.
Dobrze wysycony CO2.
Pojemność: 0,5 l

Zawartość alkoholu: 4,9%


Kapuziner Winter-Weissbier
(Kulmbacher Brauerai)
Niemieckie specjalne piwo pszeniczne,
dostępne w sezonie zimowym.  Bursztynowa barwa, obfita piana. Słodki zapach chleba, dojrzałych brzoskwiń, bananów i goździków.
W smaku lekko słodkie i subtelnie kwaskowe,
z nutami dojrzałych brzoskwiń, bananów, goździków, miodu, odrobiną trawiastego chmielu
i owoców na finiszu.
Pojemność: 0,5 l
Zawartość alkoholu: 5,4%

Kirsch Porter
(Bergquell Brauerei Löbau)

Niemiecki porter wiśniowy składający się z 95% piwa Porter oraz 5% syropu wiśniowego. Klarowne piwo o brązowej barwie, z dość obfitą, średnio trwałą pianą i zapachu dżemu wiśniowego. W smaku dominuje słodycz na wiśniowo-czereśniowym, lekko pestkowym tle, bez wyczuwalnej goryczki.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,2%

Koźlak Bock Beer, Classic
(Herrnbräu)
Piwo ciemne mocne typu bock z browaru Herrnbräu w Ingolstadt, produkowane na zlecenie polskiego podmiotu (Barlan Baverages Group Sp z o.o.). Barwa brązowa, z rubinowymi refleksami; piana dość obfita, niezbyt trwała; intensywny owocowy zapach. W smaku słodkawe i orzeźwiające - czuć palone słody, karmelowe smaki, z wyraźnym wytrawno-kawowym akcentem, delikatną goryczką i kwaskowymi, owocowymi nutami. Alkohol niewyczuwalny, ale: piwa lepiej nie ogrzewać (pojawia się wówczas niepożądany alkoholowy posmak). Spore wysycenie CO2. Piwo dobre na chłodne dni (rozgrzewa), a schłodzone doskonale orzeźwia latem. Bardzo smaczne. Pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód karmelowy, chmiel.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 7,8%

Krombacher Pils

Klasyczny niemiecki pils warzony przez browar w Krombacher-Kreutzal. Piwo jasne o bursztynowo-złocistej barwie, klarowne. Zapach chmielowy, rześki, w tle delikatnie czuć słód, który z czasem staje się coraz wyraźniejszy. Smak chmielowo-słodowy z wyraźnie zaznaczoną goryczką; delikatnie kwaskowate, delikatnie słodkie; z lekko chlebowymi akcentami. Obfita i trwała piana. Dobre wysycenie dwutlenkiem węgla. Doskonale gasi pragnienie. Numer 1 wśród piw klasy Premium w Niemczech.
Goryczka: 25 IBU
Ekstrakt: 11,2%

Zawartość alkoholu: 4,8%

Landskron Maibock  

Würzig-Stark
(Brau-Manufaktur Görlitz)
Majowy koźlak o złoto-bursztynowej barwie. Mocno treściwe, niezbyt ciężkie i bardzo wyraziste. Dominujący słodowy smak, subtelne nuty owocowo-kwiatowe, w tle karmel i ślady orzechów, na drugim planie lekka goryczka, niewyczuwalny alkohol. W zapachu aromaty słodowe, kwiatowo-ziołowe, słodowo-owocowe, lekko podszyte nutą alkoholu. Nagazowanie średnie. Bardzo smaczne, łagodne piwo.
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 6,5%


Landskron Weizen

Naturtrub  
(Brau-Manufaktur Görlitz)
Piwo pszeniczne o jasno-złocistej barwie, naturalnie mętne, z niezbyt obfitą, nietrwałą pianą. Intensywny zapach z nutami goździkowymi, bananowymi i cytrusowymi. W smaku lekko wytrawne, z goździkowo-bananowo-cytrusowymi akcentami, delikatnie cierpkie, lecz bez goryczki. Niskie wysycenie CO2. Piwo smaczne i orzeźwiające.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 5,5%


Liebenweiss Hefe Weissbier  
(Allgäuer Brauhaus)
Zrobione na rynek rosyjski pszeniczne piwo niefiltrowane, o jasnozłotej barwie, delikatnie mętne. Piana biała, obfita i gęsta. Nasycenie umiarkowanie średnie. Klasyczny zapach: słód, banany i goździki, przyjemnie zbalansowane. W smaku przyjemny i delikatny słód połączony z nutami bananowymi i goździkowymi + subtelny kwasek i goryczkowe zakończenie. Warte polecenia.
Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, drożdże, chmiel, ekstrakt chmielowy.
Ekstrakt: 13,6%
Zawartość alkoholu: 5,5%  

Maisel & Friends

Jeff’s Bavarian Ale
Weizen Bock. Interpretacja pszenicznego piwa bawarskiego. Barwa miodowo-herbaciana, mętna. W zapachu owoce, cytrusy, ananasy, ciut bananów, przyprawy korzenne, goździki. Smak początkowo cytrusowy, przechodzący w owocową cierpkość. Delikatne tony słodszych owoców oraz słodu, karmelu, miodu, orzechów i biszkoptów. Wyraźna goryczka. Wszystko uzupełnione przez przyjemnie rozgrzewające, korzenne przyprawy. Alkohol niewyczuwalny.
Piwo t
reściwe, ale lekkie, orzeźwiające, aromatyczne, rozbudowane w smaku, zbalansowane, przyjemnie niebanalne. Piana spora, lekko kremowa, niezbyt trwała. Wysycenie średnie, musujące. Warto spróbować dla poszerzenia piwnych horyzontów.
Pojemność: 0,75 l

Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 7,1%


 

Paulaner Hefe-Weissbier

Naturtrüb

Piwo pszeniczne, niefiltrowane, dzięki czemu zawiera wiele witamin, minerałów i mikroelementów. Pomarańczowo-złota barwa, naturalna mętność (ale bez osadu drożdżowego). Zapach bogaty, korzenno-słodowo-owocowy, wyraźne nuty goździków, drożdży i bananów. Smak  bardzo przyjemny,  słodowo-bananowo-pszeniczny, lekko kwaskowaty, z delikatną nutą goździków i łagodną goryczką. Obfita, gęsta i trwała piana. Średnie wysycenie. Pasteryzowane.
Pojemność: 0,4 l
Ekstrakt: 12,5%
Zawartość alkoholu: 5,5%

Paulaner Hefe-Weissbier

Dunkel
Ciemne piwo pszeniczne o herbacianej barwie, naturalnie mętne. Świeży zapach przypominający aromat prażonego słodu, z bananowo-goździkowymi akcentami. Smak fantastyczny: sycący, intensywny, a zarazem delikatny: słodowy z lekką goryczką i kwaskiem oraz nutami palonego słodu, karmelu, drożdży. Imponująca, białokremowa, średnio trwała piana. Średnie wysycenie. Treściwe, lecz bardzo orzeźwiające.

Pojemność: 0,4 l
Ekstrakt: 12,4%
Zawartość alkoholu: 5,3%


Porter+Punsch
(Bergquell)
Niemiecki porter z ponczem (95% porteru + 5% ponczu), dostępny w sezonie od października do grudnia. Idealne piwo zimowe - smaczny zarówno na  zimno, jak i podgrzane. Ciemnobrązowa barwa, obfita piana i słodki, owocowo-marcepanowy aromat. W smaku słodkie, korzenne, z nutami marcepanu, cynamonu, migdałów, kardamonu i pestkowych wiśni. Migdałowo-cynamonowy finisz.
Pojemność: 0,5 l
Zawartość alkoholu: 4,4%


Schneider Weisse TAP6
Unser Aventinus

(Weissen Brauhaus Schneider & Sohn)
Niemiecki pszeniczny podwójny koźlak. Barwa ciemnobursztynowa, obfita beżowa piana, słodki bananowo-karmelowo-goździkowy zapach. W smaku lekko słodkie, deserowe: słodowo-goździkowe z nutami bananów, śliwek, karmelu i drożdży. Mimo mocy alkohol niewyczuwalny, co świadczy o wysokiej klasie piwa. Dobrze wysycone.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 8,2%

Tuborg Pilsener
Browar Tuborg
Niemiecki jasnozłoty pils
. Obfita piana, nietrwała.
Zapach intensywny, słodowo-chmielowy.
W smaku słodowe z chmielowym tłem,
nutą ziarna, trawiastym akcentem
oraz umiarkowaną goryczką.
Średnie wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: b.d.
Zawartość alkoholu: 4,9%


Warsteiner Herb
(Browar Warsteiner)
Niemieckie piwo jasne, podwójnie chmielone,
o jasnozłotej barwie o obfitej, trwałej pianie. Przyjemny chmielowy, lekko trawiasty zapach ze słodową nutą. W smaku chmielowe na słodowym tle, z chlebową nutą i wyraźną, długo zalegającą w ustach goryczką. Dobre wysycenie CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt:
11,6% (wg strony internetowej browaru)
Zawartość alkoholu:
4,8%

Winterhopfen
Landskron Brauerai Gorlitz
Niemieckie piwo świąteczne, o złotej barwie, klarowne. Obfita
biała piany, niezbyt trwałą. Słodowy zapach, niezbyt intensywny. W smaku dość wytrawne, słodowe, z umiarkowanie-średnią goryczką. Po ogrzaniu wyczuwalna delikatna, słodkawa, owocowo-korzenna nuta. Dobre, choć niezbyt treściwe piwo.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 13,5%
Zawartość alkoholu: 5,3%


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego