Piwa ukraińskie - Alkohole Beata

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Piwa ukraińskie

Piwa zagraniczne 

Biała noc (Biła nicz)
Ciemne jęczmienno - pszeniczne, niefiltrowane, pasteryzowane. Biała Noc to nowy produkt Browaru Czernihowskiego. Stworzony przez mistrzów piwowarstwa dla tych, którzy cenią sobie bogactwo witamin zawartych w niefiltrowanym piwie. W zapachu: kolendra, cytrusy i karmel. W smaku dość lekkie, słodkawe z karmelowymi i palonymi nutami, akcentem kolendry i niezbyt silną goryczką. Piana średnio wysoka, niezbyt trwała. Wysokie wysycenie. Skład: woda, słód pszeniczny, chmiel, kolendra.
Pasteryzowane.
Ekstrakt: 12,5%
Zawartość alkoholu: 4,8%

Białe Czernihowskie
Piwo jasne, pszeniczne, niefiltrowane. Pierwsze niefiltrowane piwo, jakie pojawiło się na rynku ukraińskim. Kompozycja dwóch gatunków słodu: jęczmiennego i pszenicznego, kolendry i chmielu, a także wykorzystanie specjalnych drożdży w procesie filtracji sprawiają, że piwo Białe od lat cieszy się uznaniem na Ukrainie. Wśród założycieli i akcjonariuszy Browaru Czernichowskiego są znani bokserzy, bracia Kliczko.  Piwo o barwie jasnosłomkowej, naturalnie mętne. Zapach delikatny, ziołowo-zbożowy. W smaku lekkie, pszeniczno-przyprawowe, z subtelną goryczką. Szybko znikająca, spora piana.
Ekstrakt: 12%
Zawartość alkoholu: 4,8%

Lwowskie 1715
Jasny lager. Nazwa piwa pochodzi od daty założenia Browaru Lwowskiego - najstarszego browaru na ziemiach ukraińskich. Z tego okresu pochodzi też receptura Lwowskiego 1715.
Piwo o jasnej, słomkowej barwie.
D
elikatne w smaku, z wyczuwalną goryczką. Przyjemny, chmielowy zapach. Obfita, nietrwała piana. Niskie wysycenie.
Pasteryzowane.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt: 11,5%
Zawartość alkoholu: 5%

LWOWSKIE Biały Lew
Piwo pszeniczne, jasne, niefiltrowane. Warzone przez mistrzów Browaru Lwowskiego według oryginalnej receptury, z wyselekcjonowanego słodu pszenicznego i wysokiej jakości chmielu. Doskonałe połączenie najwyższej jakości składników naturalnych z wieloletnim doświadczeniem i pasją. W zapachu łagodne, owocowo-kwiatowe z cytrusową nutą. W smaku dominują rześkie, słodowe i zbożowe akcenty. Obfita i trwała piana. Mocne wysycenie.
Pasteryzowane.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt 11%
Zawartość alkoholu: 4,2%

Lwowskie Porter
Porter lwowski – mocne, ciemne piwo. Warzone według starej receptury przez piwowarów Browaru Lwowskiego od 1715 roku. Ciemnowiśniowa barwa. Orzechowo-owocowy zapach.  Szlachetny, słodko-winny smak, z karmelową i palono-wytrawną nutą oraz przyjemną goryczką.  Treściwy i gęsty - najlepszy porter na rynku ukraińskim.
Skład: woda, słód jasny jęczmienny, jęczmień, syrop maltozowy, słód karmelowy, słód palony, chmiel, dwutlenek węgla.
Ekstrakt: 20%
Zawartość alkoholu: 8%

Obolon Aksamitne
(Browar Obolon, Ukraina)
Piwo
ciemne - o czerwonej barwie, pasteryzowane. Zapach delikatny, słodowo-karmelowy. Piana średniej wielkości, niezbyt trwała. W smaku orzeźwiające, lekko wytrawne, z owocowym kwaskiem i nieznaczną goryczką. Mocno wysycone CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt
: 14%
Zawartość alkoholu: 5%

Obolon Białe
Niefiltrowane piwo jęczmienno-pszeniczne, warzone według tradycyjnej belgijskiej receptury. Imponująca piana z filuternym ogonkiem. Zawiera wyjątkowe składniki: pektyny, syrop słodowy (zamiast cukru rafinowanego) i drożdże, jasny słód jęczmienny, słód pszeniczny, nadający piwu świeżości, lekkości i specyficznego koloru; kolendra nadaje mu zaskakujący, przyprawowy aromat. Piwo zmieniające smaki. Naturalnie mętne - zawiesina barwy ciemnego złota. Możliwy osad z drożdży. Pasteryzowane.
Ekstrakt: 11,5%
Zawartość alkoholu: 4,7%

Obolon Soborne
(Browar Obolon, Ukraina)
Piwo
jasne pełne, pasteryzowane, warzone z dodatkiem zmielonych ziaren kukurydzy. Zapach delikatny, słodowy. Piana średniej wielkości, niezbyt trwała. W smaku lekkie i rześkie, słodowe, z cytrynowym akcentem i delikatną chmielową goryczką. Dobrze wysycone CO2.
Pojemność: 0,5 l
Ekstrakt
: 11,5%
Zawartość alkoholu:  4,9%


Obolon Premium
Piwo jasne
. Jedno z najpopularniejszych piw dolnej fermentacji typu pilzner na Ukrainie. Obolon Premium charakteryzuje się średnią zawartością ekstraktu w brzeczce. Do przygotowania tego gatunku piwa wykorzystywany jest jasny słód, ryż, woda artezyjska z jurajskiego poziomu a także delikatny chmiel, który nadaje piwu łagodny aromat. Tradycyjna ukraińska receptura wykorzystywana przy produkcji Premium sprawia, że piwo to wyróżnia się ciekawym chmielowym smakiem, szlachetną i przyjemną goryczką a także kuszącą pianą. Skład: woda, chmiel, słód jęczmienny, drożdże, ryż. Piwo posiada certyfikat koszerności.
Pasteryzowane.
Opakowanie: keg 5 l
Ekstrakt: 12%
Zawartość alkoholu: 5,2%

 

Magnat
(Obolon)
Ukraiński jasny lager,
w składzie chmiel żatecki i słód morawski.
Zapach chmielowo-owocowy,
barwa złota, w smaku
wyczuwalna goryczka i chmiel.
Piana gęsta, niska.
Pojemność: 0,5 l
Ekstraktu: 12%
Zawartość alkoholu: 5,3 %


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego